Uudised ja oikumeenia

Tähistame üheskoos reformatsiooni 500. aastapäeva!

EELK logoAastal 2017 möödub 500 aastat reformatsioonist. Seda järgnevatel aastatel tähistades soovime muuta kirikut nähtavamaks ning suurendada teadlikkust sellest, kuidas reformatsioon on mõjutanud ja jätkuvalt mõjutab kirikut ja ühiskonda.

Luterlik Maailmaliit on koondanud reformatsiooni 500. aastapäevaga seotud ettevõtmised aastatel 2015-2017 üldteema alla „Vabastatud Jumala armu läbi“ ning sõnastanud iga aasta jaoks alateema (vt A. Burghardt, „Luterliku reformatsiooni 500. aastapäev ja Luterlik Maailmaliit“, EK 22.01.-12.02.2015).

Evangeelsete Kirikute Osaduse Euroopas täiskogu on pöördunud liikmeskirikute poole üleskutsega „Europa reformata: 500 aastat reformatsiooni Euroopas“ (vt EK, 31.10.2012).

Tähistamaks reformatsiooni aastapäeva ka Eestis võimalikult hästi ja laiapinnaliselt, on oluline teada, mida Eesti erinevates paikades juba tehakse või kavandatakse.

Lähiajal loome internetiplatvormi, kuhu hakkame koguma ja tegema kõigile ligipääsetavaks informatsiooni reformatsiooni aastapäevaga seotud ettevõtmiste kohta Eestis, aga ka mujal maailmas. Seepärast kutsume üles saatma 1. novembriks 2015 EELK Konsistooriumile (aadressil eva-liisa.luhamets@eelk.ee) teavet juba tehtu, teoksil oleva või plaanitava kohta.Samuti on 1. novembriks väga teretulnud mõtted ja ettepanekud selle kohta, mis võiks aastapäevaga seoses toimuda EELK Konsistooriumi korraldusel.

EELK Konsistoorium

 

e-post: eva-liisa.luhamets@eelk.ee
tel 627 7359

 

Allikas: www.eelk.ee

 

Vt ka ülevaadet reformatsiooni juubeliga seotud tekstidest ajakirjas Kirik & Teoloogia ja ajalehes Eesti Kirik 2011-2015.

Print Friendly, PDF & Email

Iganädalane uudiskiri

Toeta ajakirja ilmumist!

English